Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

środa, 05 maj 2010 22:25

Kancelaria Schönherr zorganizowała seminarium z prawa spółek

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kancelaria Schönherr Pietrzak Siekierzyński Bogen zorganizowała 22 kwietnia 2010 r. kolejne już seminarium, tym razem na temat: „Spółki kapitałowe – nadzór właścicielski i możliwości wpływu udziałowców/akcjonariuszy na działalność spółki i jej organów”.
 
Do udziału w seminarium zaproszono przedstawicieli działów i departamentów prawnych oraz przedstawicieli nadzoru właścicielskiego i akcjonariuszy w spółkach kapitałowych.
Podczas seminarium omówione zostały m.in. uprawnienia udziałowców (akcjonariuszy) działających przez organy spółek oraz zagadnienia dotyczące pozycji prawnej organów spółek wobec jej właścicieli. Zaproszeni mogli także pogłębić wiedzę o uprawnieniach kontrolnych w spółkach kapitałowych i zapoznać się z proponowanymi zmianami w kodeksie spółek handlowych.
 
Seminarium poprowadzili: Paweł Siekierzyński – partner w kancelarii Schönherr oraz Maciej Knowski, eksperci prawa spółek. Obaj prelegenci wielokrotnie z sukcesem doradzali organom statutowym, udziałowcom i akcjonariuszom wielu spółek kapitałowych.
 
Interesy prawne lub finansowe przedsiębiorcy działającego jako spółka kapitałowa i udziałowców lub akcjonariuszy takiej spółki nie zawsze są identyczne mówi Paweł Siekierzyński – W praktyce obrotu gospodarczego regularnie dochodzi do konfliktów, których źródłem jest próba forsowania stanowiska jednej ze stron. Chcemy przybliżać przedsiębiorcom uregulowania określające relacje między spółką, jej organami i podmiotami mogącymi wpływać na spółkę z zewnątrz.
 
Międzynarodowa kancelaria prawnicza Schönherr jest obecna w Warszawie od stycznia 2009, kiedy to przejęła działające od ponad 10 lat warszawskie biuro firmy Gleiss Lutz. Prawnicy kancelarii są ekspertami szczególnie w takich dziedzinach jak: prawo spółek i prawo handlowe, prawo nieruchomości, prawo antymonopolowe, prawo energetyczne, fuzje i przejęcia, IP/IT i prawo zamówień publicznych. Prawie dwudziestoosobowy zespół doradza klientom rodzimym i zagranicznym w związku z inwestycjami krajowymi i transgranicznymi.

Eksperci kancelarii organizują seminaria cyklicznie – kwietniowe jest już czwartym przedsięwzięciem. W planach jest organizacja kolejnych seminariów związanych z aktualnymi zagadnieniami prawnymi m.in. prawa pracy oraz prawa konkurencji.

Czytany 3645 razy