Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

czwartek, 17 styczeń 2013 11:13

Nowy serwis prawniczy lexis.pl już dostępny

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

LexisNexis Polska wprowadził na rynek rewolucyjny serwis prawniczy pod marką Lexis.pl. Nowy program jest prosty w obsłudze, intuicyjny i zintegrowany z wyszukiwarką Google, dzięki czemu przeszukuje i intepretuje nie tylko ponad milion dokumentów prawnych, orzeczeń i komentarzy, dostępnych w elektronicznych bibliotekach LexisNexis, ale również zasoby Internetu.

Wydawnictwo zaproponowało nowe, innowacyjne metody płatności za dostęp do informacji, dopasowane do skali działalności kancelarii i firm. Prawnicy będą mogli kupować wybrane dokumenty pojedynczo lub w ramach elastycznych abonamentów.

Proste systemy informacji prawnej, z elektronicznymi wersjami źródeł prawa, z których korzystają dzisiaj wszyscy prawnicy będą powoli odchodzić do lamusa. - Dla prawników i klientów kancelarii istotna jest ergonomia działania nowych narzędzi i forma prezentacji wyników analizy. Ma być prosto i czytelnie. Tymczasem przez wiele lat na rynku Systemów Informacji Prawnych nic się nie wydarzyło, a obecnie dostępne na rynku narzędzia są do siebie podobne – mówi Tomasz Laskowski, prezes zarządu LexisNexis Polska.

-Dlatego zbudowaliśmy samouczące się rozwiązanie technologiczne, które umożliwia sprawne wyszukiwanie i łączenie informacji nie tylko z publikatorów czy piśmiennictwa, ale również z sieci czy z własnego laptopa, intuicyjnie - podkreśla Tomasz Laskowski.

Intuicyjne wyszukiwanie

Nowością w programie jest integracja różnych sposobów wyszukiwania, których wybór zależy od preferencji użytkownika. Gdy użytkownik szuka bardzo precyzyjnych informacji, wyniki wyszukiwania zwrócą mu dokładnie to, czego szuka. Z kolei, gdy użytkownik ogólniej analizuje sytuację, będzie mógł wykorzystać narzędzia prezentujące kompleksowe ujęcie prawne, uwzględniające także odesłania do innych powiązanych obszarów prawa.

- Nie myśl, co wpisać – wpisz, co myślisz – inteligentna wyszukiwarka rozpoznaje frazy, tytuły aktów prawnych, numery publikatorów, skróty nazw, orzeczenia itp. W okno wyszukiwania można wpisać bardzo szczegółowe zapytania, np. kc art. 5, a także nazwy potoczne, np. becikowe czy ustawa deweloperska. Wyszukiwanie można przeprowadzić we wszystkich zasobach serwisu – mówi Tomasz Laskowski.

- W Lexis.pl poszliśmy jeszcze o krok dalej. Lista wyników wyszukiwania jest dostępna dla każdego, bez konieczności posiadania abonamentu. W ten sposób użytkownicy będą mogli ocenić zawartość serwisu jeszcze przed zakupem. Wprowadziliśmy też szereg usprawnień, jak np. możliwość przeprowadzenia wstępnej analizy treści dokumentu jeszcze przed jego otwarciem – dodaje Karolina Wilczyńska-Rheims, Kierownik Działu Rozwoju Biznesu w LexisNexis Polska.

Automatyczna aktualizacja i powiązania pomiędzy dokumentami

Akty prawne są najczęściej wykorzystywanymi dokumentami przez prawników, dlatego tak ważny jest dla nas intuicyjny i przejrzysty sposób ich prezentacji. Skupiliśmy się nie tylko na komforcie pracy z tekstem aktu prawnego, ale także na łatwości dotarcia do powiązanych z nim dokumentami jak np. orzeczenia, komentarze, wzory. Wprowadziliśmy też narzędzia personalizacji. - Za pomocą „Alertów” program powiadomi użytkownika o zmianach w wybranych przez niego przepisach oraz o nowych orzeczeniach, komentarzach i innych dokumentach z nimi powiązanych – mówi Tomasz Laskowski.

Czytelna oś czasu daje dostęp do wszystkich zmian danego aktu i pozwala od razu je przeglądać. Kalendarz umożliwia wyświetlenie aktu prawnego w brzmieniu obowiązującym w konkretnym dniu. - To zdecydowanie ułatwi prawnikom pracę i pozwoli na lepsze wykorzystanie własnego czasu – podkreśla Tomasz Laskowski.

Aplikacja LexisOffice, która jest częścią nowego Lexis.pl to stworzone specjalnie dla prawników narzędzie, która daje pewność, że dokumenty, w których przywołane są przepisy prawne, pozostaną aktualne. LexiOffice umożliwia tworzenie powiązań pomiędzy własnymi dokumentami a powołanymi w nich aktami prawnymi oraz śledzenie aktualności tych aktów. Jeśli akt się zmieni – prawnik zostanie o tym powiadomiony, wraz ze wskazaniem, w których dokumentach powoływał się na akt prawa, który został właśnie znowelizowany lub uchylony. LexisOffice identyfikuje hasła prawnicze powołane w tekście, pozwala szybko sprawdzić dostępne dla nich regulacje prawne oraz orzeczenia i piśmiennictwo.

Kompleksowa analiza orzecznictwa

- W nowym serwisie postawiliśmy przede wszystkim na jego realną użyteczność w codziennej pracy prawników. Dlatego wprowadziliśmy „Nurty orzecznicze”, nowatorską, wnikliwą, merytoryczną analizę orzecznictwa – mówi Karolina Wilczyńska-Rheims. Nurty orzecznicze bazują na rozbieżnościach w interpretacji przepisów przez sądy. Lexis.pl przedstawia różne poglądy prezentowane przez sądy w podobnych stanach faktycznych i prezentuje konkretne orzeczenia na poparcie każdego z poglądów.

Jeśli jedno ze stanowisk sądów można uznać za ugruntowane, serwis prezentuje je, jako wiodące.– Dzięki Nurtom orzeczniczym prawnicy szybko sprawdzą, której instancji sądy przyjęły dane stanowisko oraz kiedy miało to miejsce. Nurty pozwalają ocenić, jak często sądy zajmowały się określonym zagadnieniem, a także, jakie zapadały rozstrzygnięcia.

- Lexis.pl zawiera elektroniczną bibliotekę książek oraz czasopism LexisNexis powiększoną o opracowania publikowane wyłącznie w Lexis.pl. Biblioteka jest dostępna bezpośrednio z przepisów prawnych oraz zintegrowana z orzecznictwem. Elektroniczna forma zapewnia wygodę pracy dzięki możliwości przeszukiwania tekstu, zapisywania go oraz edycji – mówi Tomasz Laskowski.

Innowacyjne i elastyczne modele współpracy

Na co dzień wielu prawników korzysta tylko z określonych dokumentów. Do tej pory, w ramach dostępnych na rynku rozwiązań byli zmuszeni kupić całą bazę. Dlatego dostęp do Lexis.pl został dopasowany do wielkości kancelarii czy firmy, skali i specyfiki działalności oraz rozległości prowadzonych spraw. - Przygotowaliśmy wiele nowych modeli współpracy, które są powiązane z zakresem wykorzystywanych przez prawników dokumentów. Dokumenty pogrupowaliśmy w gotowe pakiety, z których można wybrać i zakupić tylko te, które są prawnikom potrzebne. . Jako pierwsi na rynku umożliwiliśmy opcję zakupu pojedynczych dokumentów. Transakcja przebiega online, dzięki czemu dostęp do dokumentów uzyskuje się w kilka minut, Takie rozwiązanie gwarantuje zachowanie ciągłości pracy a jednocześnie daje pole do optymalizacji wydatków na dostęp do informacji prawnej – mówi Tomasz Laskowski.

Więcej o projekcie Lexis.pl.

Część informacji w Lexis.pl, do tej pory zarezerwowanych dla profesjonalistów została udostępniona w Internecie, bez żadnych opłat. To rewolucja na rynku. Żaden z profesjonalnych dostawców informacji prawnych nie zdecydował się do tej pory na taki ruch. LexisNexis Polska chce w ten sposób dołożyć cegiełkę do budowania świadomości prawnej Polaków, która jest dramatycznie niska. Według badań TNS OBOP na zlecenie Krajowej Izby Radców Prawnych, blisko 30 proc. badanych nie wie, co to jest pozew, a 82 proc. respondentów nie wie, że postępowanie przed sądami jest dwuinstancyjne.

 

Czytany 5403 razy