Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

środa, 18 wrzesień 2019 14:22

Patpol Legal powiększa zespół o kolejnych ekspertów z zakresu własności intelektualnej

Napisane przez PatPol Legal
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Zespół Patpol Legal - wiodącej na polskim rynku kancelarii prawnej w zakresie postępowań spornych wynikających z prawa własności intelektualnej – powiększył się o kolejnych doświadczonych adwokatów mec. Alicję Rytel oraz mec. Jakuba Słupskiego. Oboje specjalizują się w sprawach dotyczących praw autorskich i własności przemysłowej oraz tematyce ochrony danych osobowych.

Nowi prawnicy Patpol Legal dysponują gruntownym doświadczeniem zawodowym, zdobytym w kancelariach prawnych specjalizujących się w sprawach dotyczących własności intelektualnej.

Patpol Legal cały czas dynamicznie się rozwija, dlatego stale powiększamy nasz zespół. Mecenas Rytel oraz mecenas Słupski to już kolejni doświadczeni eksperci, którzy dołączyli do naszej kancelarii. Witamy na pokładzie! – komentuje mec. Dariusz Piróg, partner zarządzający Patpol Legal.

Mec. Alicja Rytel będzie doradzała klientom Patpol Legal w sprawach związanych z prawem autorskim, które jest jej wiodącą specjalizacją. Poprowadzi też projekty dotyczące sporów z obszaru naruszeń praw własności intelektualnej – przede wszystkim w zakresie patentów i znaków towarowych, także nieuczciwej konkurencji oraz postępowań karnych dotyczących przestępstw odnoszących się do własności intelektualnej.

Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w kancelariach prawnych zajmujących się sprawami z zakresu własności intelektualnej. Pracowała także w roli wewnętrznego prawnika w jednym z największych polskich wydawnictw, gdzie prowadziła dział prawny i zajmowała się wszelkimi kwestiami prawnymi spółki, w tym sprawami z zakresu praw autorskich.

Mec. Rytel brała udział w sprawach spornych dotyczących znaków towarowych członków zespołów Kombi i De Mono oraz w postępowaniu dotyczącym naruszenia praw autorskich reżysera filmu „Rejs”. Doradzała także przy wydaniu książek z serii „Masa o polskiej mafii” autorstwa Jarosława „Masy” Sokołowskiego i Artura Górskiego, a także m.in. Janusza L. Wiśniewskiego, czy Henryka „Papcia Chmiela” Chmielewskiego i innych znanych autorów. Świadczyła również usługi doradcze na rzecz dużej ogólnopolskiej sieci księgarń.

Mec. Alicja Rytel ukończyła Wydział Prawa i Administracji oraz Wydział Polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim (UJ). Jest też stypendystką programu Erasmus na Ludwig-Maximilias Universitat w Monachium. Poza pracą w kancelarii, prowadzi także zajęcia „Prawo na rynku wydawniczym” w Polskiej Szkole Reportażu.

Natomiast mec. Jakub Słupski to specjalista z zakresu prawa autorskiego, ochrony dóbr osobistych, a także prawa mediów i reklamy. Świadczy kompleksową obsługę prawną dla twórców i producentów filmowych oraz telewizyjnych, a także osób publicznie znanych w zakresie komercjalizacji wizerunku. Reprezentował twórców oraz osoby publiczne w sporach z zakresu prawa autorskiego i ochrony dóbr osobistych. Doradzał m.in. rodzinie Ryszarda Kapuścińskiego w sporze dotyczącym książki "Kapuściński Non-Fiction", rodzinie Władysława Szpilmana w sporze dotyczącym książki "Oskarżona: Wiera Gran", czy Weronice Rosati w sporze z Andrzejem Żuławskim. Doradzał Wojciechowi Fangorowi w sporze o prawa autorskie do projektu wystroju stacji II linii warszawskiego metra.

Współpracuje zarówno z indywidualnymi twórcami, jak też z przedsiębiorcami. Reprezentował m.in. Joannę Szczepkowską w sporze z telewizją TVN o ochronę dóbr osobistych przed Sądem Najwyższym (postępowanie zakończone wydaniem precedensowego wyroku); największego polskiego prywatnego nadawcę telewizyjnego w sporach z zakresu ochrony dóbr osobistych, prawa autorskiego i zwalczania nieuczciwej konkurencji; jedną z największych polskich instytucji finansowych w sporach o ochronę dóbr osobistych; uznanych producentów artykułów wystroju wnętrz w sporach z podmiotami handlującymi podróbkami ich wyrobów, a także właścicieli znanych marek dóbr luksusowych, konsumenckich oraz z branży rozrywkowej w zakresie naruszeń praw autorskich i znaków towarowych.

Ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim (UJ). Jest absolwentem Szkoły Prawa Amerykańskiego programu realizowanego we współpracy UJ i Catholic University of America w DC,a także letniej szkoły prawa własności intelektualnej WIPO w Dubrowniku. Uzyskał tytuł LL.M. oraz Master Droit privé (studia LL.M. oraz magisterskie) na Université de Cergy-Pontoise we Francji. Jest stypendystą programu BGF - stypendium rządu francuskiego przyznawanego przez ambasadę Francji w Polsce.

Wykładowca Université de Cergy-Pontoise we Francji oraz Grupy Uczelni Vistula.

Czytany 934 razy