Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

czwartek, 08 listopad 2018 09:05

Allen & Overy partnerem tegorocznego zespołu FDI Moot z Uniwersytetu Warszawskiego

Napisane przez Allen & Overy
Oceń ten artykuł
(1 głos)

WARSZAWA – Kancelaria Allen & Overy wspiera przygotowania zespołu Uniwersytetu Warszawskiego do tegorocznego międzynarodowego konkursu dotyczącego arbitrażu inwestycyjnego „Foreign Direct Investment International Arbitration Moot”.

W ramach FDI Moot około 100 zespołów z całego świata wciela się role inwestora oraz państwa przyjmującego inwestycje, które toczą spór na gruncie prawa międzynarodowego, w tym na podstawie fikcyjnego traktatu o wspieraniu i ochronie inwestycji (tzw. BIT). Konkurs obejmuje zarówno pisemne, jak i ustne wystąpienia. Jest to największy międzynarodowy konkurs polegający na symulacji rozpraw z zakresu arbitrażu inwestycyjnego.

Zespoły reprezentujące Uniwersytet Warszawski biorą udział w konkursie nieprzerwanie od 2009 r., nie tylko osiągając najlepsze wyniki z całej polskiej reprezentacji, ale również z powodzeniem konkurując z prestiżowymi uczelniami z całego świata. Allen & Overy w przeszłości wspierało zespół z Uniwersytetu Warszawskiego, a w tym roku jest jego wyłącznym partnerem merytorycznym i sponsorem. Marek Neumann, radca prawny w warszawskim dziale sporów sądowych, aktywnie uczestniczył przygotowaniach zespołu do finału.

W dniach 26-27 października 2018 roku w Warszawie odbył się turniej przygotowawczy przed finałem konkursu w Sztokholmie. Pierwszego dnia uczestnicy turnieju oraz prawnicy specjalizujący się w arbitrażu przysłuchiwali się debacie oksfordzkiej z udziałem prawników z Polski i zagranicy (8th Warsaw Investment Arbitration Debate, The Evolving Boundaries of the Right to Regulate), której moderatorem był Marek Neumann. W roli sędziego debaty wystąpiła Prof. Krystyna Szczepanowska-Kozłowska, partner w warszawskim biurze kancelarii Allen & Overy w dziale rozwiązywania sporów sądowych. W sobotę, 27 października, 8 drużyn uniwersyteckich z Czech, Francji, Rosji, Polski oraz Węgier wzięło udział w turnieju (pre-moot). W turniej zaangażowało się 30 arbitrów oceniających każdą z drużyn oraz 13 trenerów.

Prof. Krystyna Szczepanowska-Kozłowska skomentowała:‘Jest mi bardzo miło, że Allen & Overy został w tym roku partnerem merytorycznym drużyny reprezentującej Uniwersytet Warszawski. To bardzo ważne, że możemy wspierać przyszłych prawników w rozwijaniu ich zainteresowań związanych z arbitrażem.’

Czytany 1169 razy