Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

piątek, 05 marzec 2010 00:00

Wielki finał Konkursu na pomysł

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
26 lutego 2010 podczas otwarcia Mega Conference 2010 organizowanej przez AIESEC odbył się uroczysty finał Konkursu na pomysł przeprowadzonego przez Kancelarię Prawno-Patentową Jarzynka i Wspólnicy oraz NV Media we współpracy z AIESEC Poland. W Konkursie wzięło udział ponad 50 studentów, którzy prezentowali najróżniejsze bardzo twórcze pomysły z wielu dziedzin – począwszy od drobnych gadżetów, poprzez projekty urządzeń elektronicznych, mechanicznych, chemicznych, komunikacyjnych jak również projekty biznesowe.
 
Twórcy najlepszych prac zaprezentowali Jury skonstruowane przez nich prototypy. Jury przyznało dwie nagrody - nagrodę wyróżnienia za innowacyjny mechanizm do segregatora biurowego otrzymał Pan Wojciech Kamiński. I nagrodę przyznano Panu Krzysztofowi Cieślakowi za innowacyjny projekt mechanizmu różnicowego do zastosowania w maszynach a w szczególności w samochodach - rozwiązanie do tej pory nie tylko nigdzie na świecie niestosowane ale zupełnie nieznane. Zwycięzcą jest student, który połączył 2 pasje- student historii oraz mechaniki i budowy maszyn.

Główną nagrodą było zabezpieczenie praw z zakresu własności intelektualnej. Czynności te zostały wykonane przez Kancelarię Prawno-Patentową Jarzynka i Wspólnicy. Wręczono również nagrody rzeczowe: zestaw do nawigacji do GPS za projekt mechanizmu różnicowego oraz aparat cyfrowy za projekt mechanizmu do segregatora biurowego. Dodatkowo Organizatorzy umożliwili spotkanie Laureatów z przedstawicielami firm zainteresowanych komercjalizacją tych projektów. Obecnie trwają rozmowy ws. wdrożeń pomysłów w życie.
Jednocześnie zainaugurowano II edycję Konkursu na pomysł. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału. Więcej informacji wkrótce na stronie internetowej Konkursu.
Czytany 1886 razy