Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

piątek, 05 marzec 2010 00:00

Schönherr ponownie zorganizował seminarium

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W związku ze znacznym zainteresowaniem przedsiębiorców tematyką zamówień publicznych kancelaria Schönherr Pietrzak Siekierzyński Bogen ponownie zorganizowała 25 lutego 2010 w Warszawie seminarium na temat „Zamówienia publiczne powyżej tzw. progów unijnych – praktyczne aspekty postępowań oraz zawierania i modyfikowania umów z uwzględnieniem nowelizacji Prawa zamówień publicznych”.
Do udziału w seminarium zaproszono przedstawicieli przedsiębiorstw, uczestniczących w postępowaniach o udzielanie zamówień publicznych.
Podczas seminarium omówione zostały m.in. zagadnienia dotyczące kwalifikacji wykonawców, uzupełniania dokumentów, trybów postępowania, pytań do zamawiającego, wyboru najkorzystniejszej oferty oraz środków ochrony prawnej. Zaproszeni mogli pogłębić wiedzę o przepadku wadium, zabezpieczeniu wykonania umowy, typowych klauzulach umownych, negocjowaniu i zmianach umów.
Seminarium poprowadzili: Przemysław Pietrzak – partner w kancelarii Schönherr oraz Jarosław Sroka – radca prawny kancelarii, eksperci prawa zamówień publicznych. Obaj prelegenci wielokrotnie z sukcesem doradzali podmiotom ubiegającym się o zamówienia publiczne o znacznej wartości, w szczególności w ramach projektów infrastrukturalnych.
 
Tematyka zamówień publicznych jest obecnie jedną z najistotniejszych w związku z tym, że inwestycje finansowane ze środków unijnych realizowane są właśnie w takiej formie – mówi Przemysław Pietrzak. – Do przeprowadzania postępowań zakończonych powodzeniem niezbędna jest znajomość przepisów, a także praktyki ich stosowania, szczególnie w odniesieniu do ostatniej nowelizacji ustawy Prawo zamówień publicznych.
 
Międzynarodowa kancelaria prawnicza Schönherr jest obecna w Warszawie od stycznia 2009, kiedy to przejęła działające od ponad 10 lat warszawskie biuro firmy Gleiss Lutz. Prawnicy kancelarii są ekspertami szczególnie w takich dziedzinach jak: prawo spółek i prawo handlowe, prawo nieruchomości, prawo energetyczne, fuzje i przejęcia, IP/IT i prawo zamówień publicznych. Prawie dwudziestoosobowy zespół doradza klientom rodzimym i zagranicznym w związku z inwestycjami krajowymi i transgranicznymi.
Kancelaria ma w planach organizację kolejnych seminariów związanych z aktualnymi zagadnieniami prawnymi m.in. fuzji i przejęć, prawa pracy oraz prawa konkurencji.
Czytany 1945 razy