Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

piątek, 06 sierpień 2010 08:57

Salans doradza przy kredycie konsorcjalnym na 480 mln złotych dla spółki Inter Cars

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mateusz Toczyski wraz z zespołem prawa bankowego i finansowego kancelarii Salans, reprezentując konsorcjum pięciu banków, zamknęli transakcję finansowania spółki Inter Cars S.A. w kwocie 480,000,000 złotych.

Celem kredytu jest finansowanie bieżącej działalności gospodarczej Inter Cars SA. oraz spłata istniejącego zadłużenia. Kredyt dotyczy działalności grupy Inter Cars nie tylko w Polsce. Dokumenty podpisały także podmioty z Czech, Słowacji i Ukrainy.

Mateusz Toczyski, counsel w zespole prawa bankowego i finansowego kancelarii Salans podsumowuje: „Naszym ogromnym sukcesem było w dużej mierze nie tylko przygotowanie i wynegocjowanie dokumentacji dla tak dużej i skomplikowanej transakcji, ale zamknięcie oraz wypłata dokonane pod dużą presja czasu w stosunkowo krótkim terminie”.

Informacja dodatkowa:

Mateusz Toczyski specjalizuje się w kwestiach związanych z prawem bankowym, finansowaniem inwestycji oraz restrukturyzacją zadłużenia. Ma szczególne doświadczenie w prowadzeniu transakcji finansowania projektów nieruchomościowych oraz energetycznych. W swojej praktyce reprezentował zarówno instytucje finansowe, jak i kredytobiorców. Doradzał jako ekspert w pracach nad zmianami prawa, w tym prawa upadłościowego oraz ustawy o zastawie rejestrowym.

Zespół prawników warszawskiego biura kancelarii Salans specjalizujących się w obsłudze prawnej zagadnień związanych z bankowością zajmuje się szerokim spektrum spraw i problemów natury prawnej, które napotykają w swojej działalności banki zarówno polskie, jak i z kapitałem zagranicznym. Świadczy kompleksowe usługi w zakresie transakcji kredytowych, włączając w to pożyczki terminowe, kredyty odnawialne, leasing majątku trwałego, leasing i dzierżawę nieruchomości oraz niegwarantowane i niezabezpieczone kredyty i/lub pożyczki. Eksperci Salans reprezentują instytucje finansowe w transakcjach zawieranych przez nie w Polsce oraz posiadają niezbędną wiedzę w zakresie kwestii dewizowych, podatkowych oraz obszarów ryzyka w związku z transgranicznymi transakcjami kredytowymi. Posiadają też bogate doświadczenie w finansowaniu strukturalnym, w tym w obsłudze prawnej i przygotowywaniu dokumentacji dla kredytów konsorcjalnych.

 

Czytany 1758 razy