Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

piątek, 29 maj 2009 00:00

Kancelaria Baker & McKenzie otrzymała prestiżowy tytuł firmy podatkowej roku w Polsce

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Warszawa, 28 maja 2009 r.- Warszawskie biuro kancelarii Baker & McKenzie wyróżnione zostało tytułem Firmy Podatkowej Roku w Polsce (Tax Firm of the Year). Nagrodę przyznawaną przez renomowane międzynarodowe wydawnictwo "International Tax Review" (ITR) kancelaria otrzymała już po raz trzeci. Poprzednio kancelaria otrzymała wyróżnienia w latach 2006 i 2007.
 
Europejskie Nagrody Podatkowe (European Tax Awards) są przyznawane przez ITR za najgłośniejsze i najbardziej innowacyjne projekty podatkowe oraz doradztwo dotyczące znaczących transakcji w Europie. Nagrody przyznawane są przez europejską kapitułę Tax Executives Institute i redakcję ITR, na podstawie sondy oraz opinii menadżerów wysokiego szczebla zajmujących się podatkami, zatrudnionych w przedsiębiorstwach radców prawnych, doradców podatkowych i prawników prowadzących własne praktyki.
Kancelaria Baker & McKenzie została również wyróżniona tytułem Europejskiej Firmy Podatków Pośrednich (European Indirect Tax Firm of the Year).
 
„Pierwsze miejsce w rankingu ITR w Polsce potwierdza najwyższą jakość naszej pracy i jest dowodem na to, że nasze sukcesy są dostrzegane również poza Polską. Cieszy nas również tytuł przyznany kancelarii w dziedzinie podatków pośrednich. Niewątpliwie przyczyniły się do tego precedensowe sprawy wygrane przez doradców podatkowych z warszawskiego biura. W szczególności warto wspomnieć o ostatniej sprawie, która toczyła się przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości i dotyczyła niezgodności z prawem wspólnotowym polskich przepisów w zakresie podatku VAT.– skomentował Sławomir Boruc wspólnik kancelarii kierujący praktyką podatkową.
 
Wyrok ETS dotyczył polskiej spółki Magoora, (nr sprawy C-414/07), którą reprezentowali Jerzy Martini i Zbigniew Liptak – doradcy podatkowi Baker & McKenzie. ETS potwierdził w nim, że wyeliminowanie przez Polskę odliczalności VAT od samochodów spełniających tzw. wzór Lisaka oraz od samochodów z tzw. "kratką" i paliwa do tych samochodów było niezgodne z prawem wspólnotowym. Wyrok ETS de facto oznacza powrót do pełnej odliczalności VAT w odniesieniu do wielu modeli samochodów i paliwa do nich.
Czytany 2390 razy