Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

czwartek, 19 październik 2017 14:29

Kobylańska & Lewoszewski: prawne wsparcie dla nowych technologii

Napisane przez Kobylańska & Lewoszewski
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

W październiku rozpoczęła działalność kancelaria prawna Kobylańska & Lewoszewski. Kancelaria specjalizuje się we wspieraniu przedsiębiorców w ochronie ich własności intelektualnej oraz rozwijaniu biznesu opartego na nowych technologiach. Doradza w zagadnieniach prawnych ochrony danych osobowych, praw autorskich, praw pokrewnych, znaków towarowych, wzorów przemysłowych, know-how, ochrony przed czynami nieuczciwej konkurencji, ochrony tajemnic przedsiębiorstwa, świadczenia usług drogą elektroniczną, prawa prasowego i prawa reklamy.

Kancelarię stworzyli adwokat Anna Kobylańska oraz radca prawny Marcin Lewoszewski, posiadający wieloletnie doświadczenie w doradztwie prawnym zdobyte w renomowanych kancelariach międzynarodowych działających w Polsce.

- Od kilkunastu lat obserwuję rynek usług prawniczych i nowe obszary doradztwa prawnego. Przedsiębiorcy są coraz bardziej innowacyjni, odważnie tworzą nowe koncepcje biznesowe, rozwija się rynek startupów technologicznych i e-commerce. Równie szybko rosną zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem. W związku z tym rosną potrzeby przedsiębiorców w zakresie ochrony tworzonej przez nich własności intelektualnej oraz możliwości wykorzystania danych, w tym danych osobowych. Nasza kancelaria będzie starała się wspierać przedsiębiorców we wszystkich tych obszarach – mówi Anna Kobylańska.

- Wychodzimy z założenia, że działalność większości naszych klientów opiera się o dane, które w taki czy inny sposób są monetyzowane. Nowe regulacje dotyczące ochrony danych osobowych są dla wielu z nich rewolucyjne, często wymagają przemodelowania procesów biznesowych i kompleksowego podejścia do bezpieczeństwa opartego o analizę ryzyka. Spodziewamy się wielu projektów związanych z tymi obszarami  – podkreśla Marcin Lewoszewski.

Anna Kobylańska do niedawna kierowała praktyką ochrony własności intelektualnej, nowych technologii i danych osobowych w kancelarii prawnej PwC Legal, zaś Marcin Lewoszewski współpracował z kancelarią prawną CMS, gdzie zajmował się ochroną danych osobowych oraz zagadnieniami e-commerce.

kobylanska annaAnna Kobylańska - specjalizuje się w doradztwie prawnym w zakresie ochrony danych osobowych, w tym w zagadnieniach prawnych związanych z przepisami unijnego Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych. Posiada też wieloletnie doświadczenie w doradztwie w zagadnieniach prawa nowych technologii, e-commerce oraz ochrony własności intelektualnej. Autorka publikacji z zakresu prawa ochrony danych osobowych i ochrony przed naruszeniem prawa do znaków towarowych w Internecie. Wykładowca w Centrum Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza. Członek Komitetu ds. Ochrony Danych Osobowych INTA International Trademark Association (międzynarodowego stowarzyszenia skupiającego specjalistów z zakresu prawa znaków towarowych). Wielokrotnie wyróżniana przez Chambers and Partners: Europe, w latach 2012 - 2017, w kategorii Telekomunikacja, Media, Nowe Technologie – Dane Osobowe.

lewoszewski marcinMarcin Lewoszewski - posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie ochrony danych osobowych i prawa nowych technologii. Na co dzień świadczy usługi prawne klientom z różnych branż szczególnie związanych z nowymi technologiami. Wykłada na studiach podyplomowych poświęconych Zarządzaniu Bezpieczeństwem Informacji oraz Zastosowaniu Technologii Cloud Computingu w Modelowaniu Biznesowym, organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Wyróżniony przez Chambers and Partners: Europe w kolejnych latach 2013 - 2017, w kategorii Telekomunikacja, Media, Nowe Technologie – Dane Osobowe. Znalazł się również w gronie laureatów rankingu Rising Stars 2015 – najlepiej zapowiadających się prawników w Polsce przed 35 rokiem życia, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna. Jest pierwszym Polakiem przewodniczącym inicjatywie IAPP KnowledgeNET Poland - międzynarodowej organizacji International Association of Privacy Professionals, zrzeszającej prawników zajmujących się ochroną prywatności.

Czytany 1711 razy