Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

wtorek, 03 marzec 2015 15:30

Ogólnopolska Konferencja "Prawo spółek i ład korporacyjny w perspektywie wyzwań współczesnego obrotu gospodarczego" Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Koło Naukowe Prawa Prywatnego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego wspólnie z Kołem Naukowym Prawa Spółek Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową "Prawo spółek i ład korporacyjny w perspektywie wyzwań współczesnego obrotu gospodarczego", która potrwa  2 dni: 27 marca (piątek) na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się dzień ekspercki, a 28 marca (sobota) na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego dzień studencko - doktorancki.

Konferencja ma na celu  stworzenie pewnego forum do dyskusji oraz wymiany poglądów dotyczących powyższych, kluczowych z punktu widzenia funkcjonowania gospodarki  zagadnień. Tematyka konferencji koncentruje się zatem kluczowych zjawiskach z punktu widzenia podmiotów gospodarczych oraz odpowiednich działaniach, możliwych do podjęcia przez legislatorów, organy nadzoru czy też giełdy papierów wartościowych.

Zagadnieniami poruszanymi w trakcie konferencji będą przede wszystkim współczesne prawo spółek oraz najnowsze tendencje ładu korporacyjnego, zarówno w kwestii regulacji, jak też z punktu widzenia praktyki prawniczej oraz w orzecznictwa, również z uwzględnieniem rozwiązań występujących w innych krajach w ujęciu porównawczym. Pewien akcent zostanie również położony na kwestie związane z Kodeksem Dobrych Praktyk, zwłaszcza w perspektywie planowanych w tej materii zmian. Rekomendacje dla spółek publicznych, od ich pierwszej wersji w 2002 roku przeszły znaczącą ewolucję, były również przedmiotem ożywionej dyskusji w doktrynie nauk prawnych. Konferencja stanowi zatem okazję do dokonania pewnych podsumowań oraz wskazania kierunków rozwoju tej niezwykle aktualnej sfery.

Do wzięcia udziału w konferencji zaprosiliśmy ekspertów - przedstawicieli nauki prawa, oraz praktyków, stanowiących grono wybitnych znawców tematu.

Dotychczas swój udział w pierwszym dniu konferencji potwierdzili:

prof. Tomasz Siemiątkowski (SGH, UKSW, kancelaria Głuchowski Siemiątkowski Zwara)

prof. Michał Romanowski (UW, kancelaria Romanowski i Wspólnicy)

prof. Katarzyna Bilewska (UW, kancelaria Dentons)

dr hab. Artur Nowacki( UW, kancelaria Allen&Overy)

dr Dominika Opalska (UW)

dr Jacek Dybiński (UJ)

dr Łukasz Gasiński( UW, kancelaria Weil)

dr Krzysztof Grabowski (Instytut Allerhanda, ESMA Securities and Markets Stakeholder Group) 

mec. Beata Binek ( Polski Instytut Dyrektorów)

Tomasz Regucki (UJ, Instytut Allerhanda)

  Proponowane bloki tematyczne w dniu studencko-doktoranckim:

 I. Prawo spółek osobowych

 II. Spółki kapitałowe i główne kierunki ich regulacji

 III. Szczególne ramy prawne funkcjonowania spółek publicznych i

 prawo rynku kapitałowego

 IV. Kodeks Dobrych Praktyk GPW

Studentów, absolwentów oraz doktorantów zainteresowanych czynnym uczestnictwem w drugim dniu konferencji prosimy o przesłanie drogą elektroniczną wypełnionego formularza zgłoszeniowego oraz abstraktu (do pobrania ze strony Koła Naukowego Prawa Spółek: http://knprawaspolek.wpia.uw.edu.pl) w terminie do 08.03.2015 r. na adres e-mail: konferencja.uw.uksw@gmail.com. Decyzje odnośnie do zakwalifikowania abstraktów zostaną przekazane w wiadomości zwrotnej do 15.03.2015 r.

Opłata konferencyjna za czynny udział w drugim dniu konferencji wynosi 80 zł. Termin na uiszczenie opłaty to 19.03.2015 r. Numer konta zostanie podany w wiadomości o zakwalifikowaniu. Uczestnictwo bierne, zarówno w ciągu pierwszego, jak i drugiego dnia, jest bezpłatne.

Więcej informacji w wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/759590690825962

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: piątek, 27 marzec 2015
  • Miejsce wydarzenia: Warszawa
Czytany 1729 razy