Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

wtorek, 13 styczeń 2015 14:38

PRAWNE ASPEKTY UMÓW WDROŻENIOWYCH NA SYSTEMY IT Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

warsztaty

PRAWNE ASPEKTY UMÓW WDROŻENIOWYCH NA SYSTEMY IT

Realizacja projektów związanych z wykonaniem i dostarczeniem oprogramowania na zamówienie oraz z wdrażaniem systemów informatycznych zawsze wiąże się z ryzykiem prawnym i biznesowym  po stronie zamawiającego. Zamawiający często narażony jest na wymuszanie odbioru nie w pełni gotowego systemu, problemy z egzekwowaniem odpowiedzialności za błędy czy wywieranie presji np. przez groźbę wypowiedzenia udzielonej licencji. Dobrze przygotowana umowa może jednak znacznie ograniczyć to ryzyko.

Zapraszamy na warsztaty, których celem jest zapoznanie uczestników z najczęściej spotykanymi w praktyce pułapkami umów IT i sposobami ich unikania. Warsztaty skierowane są przede wszystkim do praktyków zawodowo związanych z wdrożeniami systemów IT po stronie zamawiającego i wykonawcy: prawników wewnętrznych o zewnętrznych, kadry menadżerskiej wyższego i średniego szczebla, dyrektorów działów IT i osób odpowiedzialnych za zarządzanie zasobami IT oraz kierujących projektami związanymi z wdrażaniem produktów informatycznych.

W programie m.in.:

  • Produkty informatyczne wchodzące w skład systemu IT
  • Umowa o wdrożeniu systemu IT – umowa o dzieło czy o świadczenie usług?
  • Przeniesienie praw autorskich czy licencja? Różne punkty widzenia wykonawcy i zamawiającego
  • Odbiór systemu IT – konsekwencje prawne i sposoby ego przeprowadzania
  • Outsourcing produktów informatycznych i hosting aplikacji z punktu widzenia prawa autorskiego

Warsztaty to efektywnie wykorzystany dzień, w ciągu którego  uzyskają Państwo praktyczną wiedzę, przydatną w codziennej pracy zawodowej. Podczas warsztatów dowiedzą się Państwo, gdzie tkwią obecnie podstawowe zagrożenia prawne i biznesowe, związane z wdrożeniem systemów IT oraz poznają Państwo sposoby ich unikania. Warsztaty to również możliwość uczestnictwa w dyskusji i zadawania pytań ekspertom oraz wymiana doświadczeń z innymi osobami w branży.

Formuła warsztatowa umożliwia aktywny udział słuchaczy, przez co na bieżąco można uzyskać odpowiedź prowadzącego na każde pytanie i wymienić swoje spostrzeżenia z innymi uczestnikami warsztatu. Uczestnicy otrzymają prezentację, dodatkowy materiał pisemny obejmujący zagadnienia omawiane w czasie warsztatów oraz certyfikat udziału w warsztatach.

Warsztaty odbędą się 4 lutego 2015 r. w Warszawie.

Więcej informacji: wydarzenia.nf.pl

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: środa, 04 luty 2015
  • Miejsce wydarzenia: Warszawa
Czytany 1742 razy