hrm.pl       bcslegal.pl       praktykanci.pl       targiprawnicze.pl       zakrecwprawo.pl       7oranges.pl
Zaloguj siÄ™

Nie masz konta? Zarejestruj siÄ™ »

XXXIX seminarium z cyklu Akademia Prawa...
PDF Drukuj Email powrót
XXXIX seminarium z cyklu Akademia Prawa Komputerowego, Walne zgromadzenia i posiedzenia Rad Nadzorczych po nowelizacji Kodeksu Spółek Handlowych


Dzięki obecnym zmianom w kodeksie spółek handlowych wzmocniona zostanie pozycja akcjonariuszy mniejszościowych, którzy zyskają instrumenty gwarantujące ochronę praw korporacyjnych. Nowe przepisy zmieniają zasady funkcjonowania spółek i odnoszą się głównie do spółek publicznych, ich wprowadzenie jest podyktowane koniecznością implementacji dyrektywy Parlamentu Europejskiego w sprawie wykonywania niektórych praw akcjonariuszy spółek notowanych na rynku regulowanym.
Obecne prawo zezwala na przeprowadzanie walnych zgromadzeń i posiedzeń Rad Nadzorczych na odległość za pośrednictwem systemów informatycznych pozwalających zdalnie zatwierdzać protokoły, uchwały i zgłaszać sprzeciw niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujemy.

Podczas niniejszego spotkania omówimy nowelizację kodeksu spółek handlowych, jak również zaprezentujemy systemy teleinformatyczne wspomagające prace walnych zgromadzeń i rad nadzorczych.


PROGRAM

 


2 grudnia 2009 r.

10:00

Wykład wprowadzający i dyskusja: Rola walnego zgromadzenia oraz rady nadzorczej w realizacji funkcji biznesowych i w zapewnieniu poprawności prawnej działania spółek kapitałowych
dr hab. Robert Gwiazdowski

11:30

Prezentacja firmowa: Narzędzia teleinformatyczne dla realizacji zadań zarządzania spółką
12:00

Przerwa, poczęstunek

12:30

Wykłady:
  1. Obowiązki publikacyjne spółek publicznych w związku ze zwołaniem walnego zgromadzenia - po noweli KSH z 5/12/08
  2. Uprawnienia akcjonariuszy mniejszościowych w związku ze zwołaniem walnego zgromadzenia i uzupełnieniem porządku jego obrad
  3. Koncepcja dnia rejestracji uczestnictwa w walnym zgromadzeniu (rekord date) jako podstawa legitymacji akcjonariusza do udziału w walnym zgromadzeniu spółki publicznej

dr Krzysztof Oplustil
14:00

Przerwa

14:15

Wykład: Udział oraz głosowanie na walnym zgromadzeniu, przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej
  • Uwarunkowania prawne elektronicznych gÅ‚osowaÅ„ (e-mail, sms, platformy komunikacyjne) na walnych zgromadzeniach akcjonariuszy.
  • Prawne przesÅ‚anki wykonywania uprawnieÅ„ korporacyjnych przez akcjonariuszy nieobecnych na walnym zgromadzeniu za pomocÄ… Å›rodków komunikacji elektronicznej (treść statutu, transmisja obrad, gÅ‚osowanie, udzielenie peÅ‚nomocnictwa w postaci elektronicznej, elektroniczna lista akcjonariuszy).
  • Problem identyfikacji akcjonariuszy oraz zapewnienia bezpieczeÅ„stwa komunikacji elektronicznej.

mec. Roman Bieda

15:15

Prezentacja firmowa: Uwarunkowania techniczne (sprzętowe i programowe) transmisji obrad walnego zgromadzenia w czasie rzeczywistym oraz możliwości elektronicznych wypowiedzi osób, przebywających poza salą obrad

15:45

Przerwa

16:00

Wykłady:
  1. Wykorzystanie środków komunikacji elektronicznej w działaniu rad nadzorczych
  2. Wymagania prawne związane z stroną internetową spółki publicznej:
    • Wymagania prawne wynikajÄ…ce z ustawy oÅ›wiadczeniu usÅ‚ug drogÄ… elektronicznÄ… (regulamin, obowiÄ…zki informacyjne, informacje o szczególnych zagrożeniach).
    • ObowiÄ…zki informacyjne wynikajÄ…ce z przepisów KSH (jakie informacje muszÄ… siÄ™ znaleźć na stronie internetowej spółki publicznej).
    • Realizacja prawa akcjonariusza do informacji na temat spółki, z wykorzystaniem strony internetowej.

mec. Roman Bieda

17:30

Zakończenie programu

Oceń ten artykuł
( Wszystkich głosów: 0 )
 
Nasi partnerzy:
Copyright © 2009 - 2012 karieraprawnika.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptacje regulaminu.