Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

piątek, 23 lipiec 2010 09:26

Do drugiego etapu dostała się ponad połowa kandydatów

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury ogłosił listę dopuszczonych do drugiego etapu konkursu na aplikację ogólną.

Pierwszy etap odbył się 8 sierpnia w warszawskiej Sali Expo. Do testu, składającego się ze 150 pytań dopuszczonych było 1470 młodych prawników. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 953 osoby (ok. 65% przystępujących). Kandydaci zmierzą się z kazusami, sprawdzającymi m.in. umiejętność stosowania argumentacji prawniczej, zasad wykładni oraz kwalifikowania stanów faktycznych. Drugi etap odbywa się 29 września w Krakowie.

Egzamin na aplikację ogólną odbywa się po raz pierwszy. W tym roku bowiem rozpocznie się wdrożenie nowego modelu kształcenia przyszłych sędziów i prokuratorów. Zakłada on odbycie rocznej aplikacji ogólnej, jako warunek zakwalifikowania się na aplikację sądową oraz prokuratorską. O przyjęciu na aplikację profilowaną decydować będzie kolejność umieszczenia kandydatów na liście klasyfikacyjnej. Wszystkie zajęcia przeprowadzone zostaną w Krakowie, w nowo utworzonej Krajowej Wyższej Szkole Sądownictwa i Prokuratury.

 

Czytany 3059 razy