Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

piątek, 23 lipiec 2010 09:12

Policja będzie prześwietlać przyszłych aplikantów.

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policja będzie prześwietlać informacje o wszystkich występkach kandydatów na przyszłych sędziów, prokuratorów, asystentów, referendarzy i przesyłać je do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Dnia 21 sierpnia weszło bowiem w życie rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości (Dz.U. nr 124, poz. 1029) regulujące sposób i tryb uzyskiwania informacji o kandydacie na aplikację ogólną, sędziowską, lub prokuratorską. Dzięki tej procedurzeDyrekcja Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury będzie sprawdzać informacje o nieposzlakowanej opinii osób ubiegających się o miejsce w Szkole.

Informacje o kandydacie na aplikanta sporządzać będzie komendant wojewódzki Policji właściwy ze względu na miejsce zamieszkania kandydata. Będzie on musiał odpowiedzieć na pytania zawarte w specjalnie przygotowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości kwestionariuszu. Dokument ten składa się z 4 pytań z czego pierwsze dotyczy szczegółowych danych personalnych, kolejne pytania dotyczą danych o: naruszanie porządku prawnego, kontakty ze środowiskami przestępczymi, uzależnienie od alkoholu, środków odurzających lub substancji psychotropowych.

Podstawą sporządzenia tej informacji stanowić będą materiały o uzyskane w oparciu o dane zgromadzone w policyjnych systemach informatycznych. Informacje mają być sporządzone w terminie nie dłuższym niż 14 dni od daty wpływu wniosku.

Nabór na aplikację ogólną nadal trwa. W przyszłą sobotę (tj. 29 sierpnia) w Krakowie odbędzie się druga, pisemna część egzaminu, w której weźmie udział 953 osoby. Zakwalifikowanych czeka rok nauki, po którym będą mogli wybrać aplikację specjalistyczną: prokuratorską lub sędziowską.

 

 
Czytany 4417 razy