Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

środa, 31 styczeń 2018 12:28

Mec. Dariusz Oleszczuk dołączył do grona partnerów Drzewiecki Tomaszek i Wspólnicy

Napisane przez DT
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Partnerzy kancelarii Drzewiecki Tomaszek i Wspólnicy z przyjemnością zawiadamiają, że do kancelarii dołączył jako partner mecenas Dariusz Oleszczuk, główny architekt sukcesu Salans/Dentons w Europie i na świecie. Mecenas Oleszczuk to założyciel i wieloletni partner zarządzający warszawskiego biura kancelarii Salans, wieloletni Global Managing Partner międzynarodowej kancelarii prawniczej Salans, jeden z pomysłodawców, założycieli i liderów globalnej kancelarii Dentons oraz pierwszy CEO Dentons Europe.

Mec. Oleszczuk w 1991 r. otworzył warszawskie biuro Salans, którym następnie kierował przez 10 lat. W tym samym roku został wybrany partnerem w międzynarodowej kancelarii prawniczej, jako pierwszy w historii Polak. W 1999 r. został wybrany do Globalnego Boardu Salans, którego członkiem był przez następne 14 lat. W 2005 r. został wybrany Global Managing Partner tej kancelarii, którą to rolę sprawował przez trzy kolejne trzyletnie kadencje. Pod jego kierownictwem Salans podwoił swoją wielkość i przychody, otwierając 6 nowych biur i osiągając pozycję szóstej największej niezależnej kancelarii prawniczej w Europe w 2012 r.

Mec. Oleszczuk jest jednym z założycieli Dentons.  W 2013 r. kierował  Salans w unikalnym na skalę światową trójstronnym połączeniu z amerykańsko-angielską kancelarią SNR Denton, kanadyjską kancelarią Fraser Milner Casgrain i późniejszymi negocjacjami z amerykańską kancelarią McKenna Long & Aldridge (które doprowadziły do późniejszej fuzji tej kancelarii z Dentons). Dariusz Oleszczuk odegrał kluczową role w połączeniu Dentons  z największą chińską kancelarią Dacheng, co doprowadziło do powstania 大成 Dentons w 2014 r., największej kancelarii prawniczej na świecie zajmującej 10 pozycję Acritas 2017 Global Elite Brand Index.

Drzewiecki Tomaszek i Wspólnicy jest jedną z czołowych i dynamicznie rozwijających się polskich kancelarii prawniczych. Kancelaria ma znaczące doświadczenie w doradzaniu klientom zarówno krajowym jak i międzynarodowym w złożonych transakcjach handlowych. Kancelaria od wielu lat utrzymuje pozycję wśród największych kancelarii prawniczych, skutecznie podejmując wyzwania wynikające z umiędzynarodowienia polskiego rynku pomocy prawnej. W prestiżowym rankingu The Lawyer Kancelaria została uznana Law Firm of the Year 2015: Poland, a w tym roku ponownie znalazła się na krótkiej liście kancelarii ubiegających się o tytuł Law Firm of the Year 2017: Poland (zwycięzca zostanie ogłoszony 15 marca).

W kancelarii Drzewiecki Tomaszek i Wspólnicy mecenas Oleszczuk będzie odpowiedzialny  za dalszą rozbudowę współpracy kancelarii z czołowymi światowymi i europejskimi kancelariami prawniczymi.  Ponadto, będzie kierować praktyką M&A, funduszy inwestycyjnych oraz praktyką regulacyjną w sektorach takich jak energetyka, przemysł obronny, cyberbezpieczeństwo i TMT.

Dariusz Oleszczuk ma ponad 30 lat doświadczenia w reprezentowaniu międzynarodowych korporacji, funduszy private equity, banków i innych instytucji w inwestycjach, fuzjach i przejęciach, restrukturyzacjach oraz złożonych transakcjach finansowych. Zyskał powszechne uznanie za rolę lidera polskiego zespołu prawników doradzających Vivendi w 11-letniej walce z Deutsche Telekom o kontrolę nad liderem polskiego rynku telefonii mobilnej.

Zbigniew Drzewiecki, Wspólnik współzarządzający kancelarii Drzewiecki Tomaszek i Wspólnicy powiedział: “Dariusz jest wybitnym prawnikiem, podziwianym przez polskich prawników jako pierwszy i dotąd jedyny Polak, który kierował światową kancelarią prawniczą. To wielka szansa dla naszej kancelarii na kolejny awans w drodze na światowe rynki. Dariusz to wizjoner zawodu prawniczego, który ma świadomość dokąd ten zawód zmierza i z którym będzie nam z pewnością łatwiej sprostać wyzwaniom, jakie stoją przed nowoczesną kancelarią obecnie i w przyszłości.”

Andrzej Tomaszek, Wspólnik współzarządzający kancelarii Drzewiecki Tomaszek i Wspólnicy powiedział: „Jesteśmy podekscytowani tym wydarzeniem. Dariusz wniesie do naszej kancelarii niezwykłe i nie do oszacowania doświadczenie działania zarówno na polskim jak i na zagranicznych rynkach. To umożliwi naszej kancelarii dalszy dynamiczny rozwój i rozbudowę współpracy z czołowymi kancelariami świata.”

Dariusz Oleszczuk powiedział: “Dobrze być znowu w Polsce i wrócić do korzeni, miejsca gdzie to wszystko się zaczęło. Miło jest to robić z ludźmi, których zna się od zawsze. Widzieć, że ktoś docenia moją wiedzę i doświadczenie, to wielka satysfakcja. – Mam nadzieję, że zamieszamy trochę na rynku!”

Czytany 2476 razy