Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

środa, 05 sierpień 2009 00:00

Gide Loyrette Nouel doradza przy miliardowej transakcji w Katowicach

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)


Kancelaria Gide Loyrette Nouel doradzała hiszpańskiej grupie Neinver, jednemu z największych deweloperów komercyjnych, w ramach procedury przetargowej oraz negocjacji z PKP S.A. umowy inwestycyjnej na wykonanie centrum handlowo-biurowego, zintegrowanego z głównym dworcem kolejowym w Katowicach.
 
Zmodernizowany dworzec kolejowy w Katowicach zostanie wkomponowany w obiekt wielofunkcyjny obejmujący galerią handlową i powierzchnię biurową. Pod obiektem zostanie poprowadzona część przebudowanego układu komunikacyjnego.
 
Jak mówi Andrzej Lulka - radca prawny i partner w Kancelarii Gide Loyrette Nouel odpowiedzialny za projekt: „to inwestycja o wymiarze europejskim. Połączenie obiektów o funkcjach publicznych i komercyjnych jest charakterystyczne dla nowoczesnych inwestycji realizowanych w Europie, w Polsce należy taki projekt uznać nadal za prekursorski. Jest to także pierwszy projekt przebudowy dworca, realizowany w strukturze joint venture pomiędzy PKP i inwestorem prywatnym.”
 
Wartość transakcji szacuje się na 1 miliard złotych.
Czytany 1688 razy