Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

środa, 28 wrzesień 2016 14:08

Greenberg Traurig doradzał Rockcastle w największej transakcji na polskim rynku nieruchomościowym

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Greenberg Traurig doradzał Rockcastle Global Real Estate, firmie nieruchomościowej specjalizującej się w centrach handlowych w Europie Środkowej i Wschodniej, w związku nabyciem od TriGranit (TPG) centrum handlowego Bonarka City Center w Krakowie. 

Wartość transakcji to 361 mln EUR, co sprawia, że transakcja ta pod względem wartości jest największą transakcją na polskim rynku nieruchomościowym w 2016 roku.

Kancelaria Greenberg Traurig zapewniła kompleksowe wsparcie prawne w odniesieniu do transakcji, obejmujące m.in. analizę prawną due diligence oraz negocjacje wszelkich dokumentów transakcyjnych, w tym umowy sprzedaży.

Transakcja prowadzona była przez partnera Agnieszkę Stankiewicz i partnera lokalnego Magdalenę Życzkowską–Jóźwiak. Magdalena Życzkowska–Jóźwiak odpowiedzialna była również za przeprowadzenie procesu due diligence, w którym to procesie wspierana była przez prawników: Milenę Mędrzycką, Annę Szczepankowską, Agnieszkę Gul–Czajkowską, Dobrosława Płaskę, Karola Lewandowskiego oraz Michała Niećko.

Centrum handlowe Bonarka City Center, obejmujące 91 tys. m2, zostało otwarte w 2009 r. Mieści się ono w Krakowie, na terenie dzielnicy Podgórze, pomiędzy ulicami Kamieńskiego i Puszkarską. W centrum handlowym znajduje się 270 sklepów i więcej niż 30 restauracji. Centrum posiada parking na 3200 miejsc.

Rockcastle jest firmą notowaną na giełdzie, której obecna kapitalizacja wynosi 2 mld USD. Jej inwestycje obejmują papiery wartościowe spółek z międzynarodowego rynku nieruchomości oraz portfel inwestycji bezpośrednich, które są własnością spółki i są przez nią zarządzane, w tym projekty inwestycji w nieruchomości komercyjne oraz spółki nieruchomościowe. Rockcastle przeprowadził już osiem znaczących inwestycji nieruchomościowych w Europie Środkowej i zamierza w dalszym ciągu zwiększać swój udział w rynku nieruchomościowym w Europie Środkowo – Wschodniej. 

Czytany 1816 razy