Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

czwartek, 02 czerwiec 2016 10:21

Kancelaria Schoenherr publikuje przewodnik z zakresu prawa antykorupcyjnego i uruchamia nowy portal wiedzy

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Schoenherr, wiodąca kancelaria prawna w Europie Środkowo-Wschodniej specjalizująca się w prawie gospodarczym, publikuje obszerny przewodnik z zakresu prawa antykorupcyjnego na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Przewodnik obejmuje wszystkie stosowne regulacje z zakresu prawa antykorupcyjnego oraz powiązane z nimi przepisy karne obowiązujące na obszarze CEE. Zawiera przegląd przestępstw i sankcji, a także przybliża wiedzę z zakresu granic odpowiedzialności karnej. Inicjatorką przewodnika jest Heidemarie Paulitsch, adwokat współpracująca z biurem Schoenherr w Wiedniu oraz ekspertka z zakresu compliance & white collar crime. Nad przewodnikiem, który został już udostępniony online, pracowało 23 prawników kancelarii Schoenherr
z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, również z Polski.

Publikacji przewodnika towarzyszy uruchomienie nowego portalu wiedzy. Portal ten jest spójnym i wszechstronnym narzędziem, umożliwiającym szybkie i łatwe porównanie wielu aspektów prawnych na obszarze różnych jurysdykcji. Serwis został zaprojektowany z myślą o wygodzie użytkownika, dzięki czemu wyniki wyszukiwania pojawiają się już po kilku kliknięciach.

"Przewodnik w przejrzysty sposób zapozna naszych czytelników z przepisami prawa antykorupcyjnego na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. Udostępnienie go w nowym
portalu wiedzy czyni z niego wartościowe i łatwe w użyciu narzędzie. Cieszę się, że mogłem wziąć udział w tej inicjatywie." – mówi Michał Gruca, współautor przewodnika oraz adwokat w warszawskim biurze kancelarii Schoenherr, specjalizujący się między innymi w prawie antykorupcyjnym.

Przewodnik jest dostępny online pod adresem knowledge.schoenherr.eu.

 

Czytany 1138 razy