Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

wtorek, 10 maj 2016 12:40

Awanse w kancelarii Bird & Bird Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Miło nam poinformować, że Ida Komorowska-Moj oraz Marta Koremba z warszawskiego biura Bird & Bird awansowały na stanowiska Counsel.

Ida Komorowska-Moj jest członkiem zespołu praktyki korporacyjnej oraz fuzji i przejęć w polskim biurze Bird & Bird. To doświadczony ekspert w dziedzinie prawa handlowego, fuzji i przejęć oraz rynków kapitałowych. Na co dzień pracuje z funduszami venture capital, private equity i obsługuje największe grupy kapitałowe w Polsce. Ida posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze złożonych transakcji M&A na rynku zarówno polskim i międzynarodowym. Opracowywała i przeprowadzała wieloetapowe transakcje z udziałem spółek prywatnych, publicznych oraz jednostek sektora finansów publicznych, a także złożone restrukturyzacje grup spółek z wielu sektorów gospodarki. Jest też specjalistą od projektów i transakcji unikatowych, w tym związanych z inwestowaniem w projekty badawczo-rozwojowe i wynalazcze.

Ida wspiera klientów w sprawach korporacyjnych, obsługuje walne zgromadzenia, zajmuje się sporami korporacyjnymi i zasadami ładu korporacyjnego w strukturach holdingowych. Zajmuje się też doradztwem regulacyjnym w zakresie rynków kapitałowych. Doradzała przy największych na rynku ofertach publicznych zarówno spółek krajowych, jak i zagranicznych. Na swoim koncie ma szereg przeprowadzonych analiz prawnych due diligence przed największymi transakcjami na rynku, w tym z udziałem największych banków.

Brała udział w pracach Rady Rozwoju Rynku Finansowego przy Ministerstwie Finansów. Uczestniczy w komentowaniu projektów aktów prawnych dla sektora rynków kapitałowych. Zasiada w Radzie Związku Maklerów i Doradców, współpracuje ze Stowarzyszeniem Emitentów Giełdowych. Klienci cenią ją za biznesowe podejście oraz niespotykaną dbałość o szczegóły.

Marta Koremba jest członkiem zespołu własności intelektualnej i szefem praktyki Life Sciences w polskim biurze Bird & Bird. Marta jest rzecznikiem patentowym i ekspertem z ponad 10-letnim doświadczeniem. Doradza klientom z najbardziej innowacyjnych branż (elektronika, farmacja, chemia, motoryzacja, obronność, telekomunikacja). Skutecznie prowadzi skomplikowane spory o naruszenie praw własności przemysłowej, niejednokrotnie o precedensowym charakterze. Reprezentuje klientów w postępowaniach spornych przed Urzędem Patentowym i EUIPO. Doradza na etapie przedprocesowym i procesowym, opracowując kompleksowe strategie ochrony praw. Z powodzeniem koordynuje interdyscyplinarne projekty w wielu jurysdykcjach. Dba o minimalizację ryzyka prawnego, zapewnia kosztowo efektywne porady i otwiera przed klientami nowe możliwości rozwoju ich działalności. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu szerokimi portfelami znaków towarowych i wzorów przemysłowych. Doradza przy wycenie praw własności intelektualnej, jak również optymalizacji kosztów działalności przy wykorzystaniu praw własności intelektualnej. 

Jest współautorką pierwszego w Polsce komentarza do ustawy – Prawo farmaceutyczne wydawnictwa Wolters Kluwer (ABC 2009) dostępnego w Systemie Informacji Prawnej LEX, jak również elektronicznych podręczników prawnych Trademark Litigation Smart Charts oraz Manual Intellectual Property. Regularnie publikuje artykuły poświęcone tematyce ochrony praw własności intelektualnej. Jest prelegentem na licznych konferencjach i warsztatach. Jest członkiem międzynarodowych organizacji: INTA, ECTA i PTMG. Wyróżniona w prestiżowym konkursie Financial Times Innovative Lawyers 2015, w kategorii Intellectual Property. Laureatka rankingu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2015, publikowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz konkursu Bird & Bird Cross-Selling Competition 2014 w kategorii Success Stories.  

– Chciałbym pogratulować awansu Idzie Komorowskiej-Moj  i Marcie Korembie oraz podziękować za szczególne zaangażowanie, jakie wkładają w budowanie relacji z klientami kancelarii. Ida i Marta to profesjonalni doradcy o najwyższych kwalifikacjach. Ich doświadczenie oraz znajomość rynku i branż, w których działają, doprowadziła do szczęśliwego finału wiele złożonych projektów, jakie nasza kancelaria obsługiwała w ostatnich latach. Awans jest szczególnym uznaniem dla ich wiedzy, wytężonej pracy oraz zaangażowania w prowadzone projekty. Na nowych stanowiskach i z nową odpowiedzialnością Ida i Marta będą mogły zrobić więcej dla naszych Klientów i dla nas, przygotowując siebie i swój obszar odpowiedzialności do partnerstwa. Stanowisko counsel jest bowiem w Bird & Bird formalnym otwarciem ścieżki partnerskiej – komentuje Maciej Gawroński, partner zarządzający biura Bird & Bird w Warszawie.

Czytany 1423 razy