Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

poniedziałek, 07 grudzień 2015 11:40

Greenberg Traurig doradza Grupie Pfleiderer oraz jej głównym interesariuszom w realizacji transgranicznej restrukturyzacji Grupy Pfleiderer Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Greenberg Traurig doradza Atlantik S.A., spółce pośrednio kontrolującej Pfleiderer Grajewo S.A., przy restrukturyzacji Grupy Pfleiderer oraz Pfleiderer Grajewo S.A. w zakresie podwyższenia kapitału zakładowego w celu sfinansowania planowanej reorganizacji. W wyniku reorganizacji Pfleiderer Grajewo ma się stać jedną z wiodących spółek w Polsce o rocznej sprzedaży sięgającej ok. 1 mld euro oraz zatrudniającej ponad 3000 osób.

Greenberg Traurig doradza Atlantik, spółce inwestycyjnej z siedzibą w Luksemburgu, będącej jedynym udziałowcem Pfleiderer GmbH oraz pośrednio kontrolującej Pfleiderer Grajewo S.A., w związku z polskimi aspektami prawnymi restrukturyzacji Grupy Pfleiderer. Planowana reorganizacja obejmuje strukturę odwrotnego przejęcia, w ramach której jedyny udział w Pfleiderer GmbH zostanie nabyty przez Pfleiderer Grajewo ze środków pozyskanych z oferty publicznej akcji Pfleiderer Grajewo. W ramach restrukturyzacji akcje Pfleiderer Grajewo posiadane przez Pfleiderer Service GmbH zostaną przeniesione do Atlantik, a Pfleiderer Grajewo zostanie spółką dominującą zrestrukturyzowanej Grupy Pfleiderer. Wraz z zakończeniem reorganizacji, niektórzy akcjonariusze Atlantik, w tym fundusze zarządzane przez Strategic Value Partner LLC, otrzymają od Atlantik istniejące akcje w Pfleiderer Grajewo w ramach spełnienia przez Atlantik zobowiązań wynikających z jego zadłużenia.

W związku z podwyższeniem kapitału zakładowego, Greenberg Traurig zapewnia Pfleiderer Grajewo kompleksowe doradztwo w zakresie prawa polskiego oraz amerykańskiego. Greenberg Traurig doradza również Pfleiderer Grajewo S.A. w związku z polskimi aspektami refinansowania Grupy Pfleiderer w ramach jej restrukturyzacji korporacyjnej.

Z uwagi na złożoną strukturę transakcji, w tym aspekty transgraniczne, jej realizacja wymaga współpracy zespołów: rynków kapitałowych, fuzji i przejęć oraz bankowości i finansów warszawskiego biura oraz udziału zespołu amerykańskich rynków kapitałowych z londyńskiego biura Greenberg Traurig.

Łączna wartość rozważanej transakcji, w tym wartość oferty prywatnej i akcji wydawanych wierzycielom Atlantik, wyniesie około 744 mln PLN.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni mając możliwość doradzania Grupie Pfleiderer przy realizacji tak unikalnej i złożonej transakcji transgranicznej. Stanowi ona doskonałą okazję bliskiej współpracy naszych trzech wiodących praktyk na wszystkich etapach tego projektu. Potwierdza to unikalne możliwości naszej Kancelarii w skutecznej realizacji najbardziej złożonych i innowacyjnych transakcji przeprowadzanych w Polsce” – powiedział Jarosław Grzesiak, Partner Zarządzający warszawskiego biura Greenberg Traurig.

Transakcja prowadzona jest przez Jarosława Grzesiaka, Partnera Zarządzającego oraz Rafała Sieńskiego, Partnera z praktyki rynków kapitałowych wraz ze wsparciem ze strony Rafała Baranowskiego, Partnera Lokalnego oraz prawnika Filipa Kijowskiego w odniesieniu do aspektów korporacyjnych oraz fuzji i przejęć. Aleksander Janiszewski, Partner Lokalny, wspierany przez prawników: Magdalenę Bachledę Księdzularz, Maję Gawrysiuk oraz Martynę Komorniczak, jest odpowiedzialny za doradztwo w zakresie bankowości i finansów. W skład zespołu rynków kapitałowych wchodzą ponadto prawnicy: Mateusz Zaleński, Tomasz Szekalski oraz Piotr Płatnerz.

Partner Dorothee Fischer-Appelt oraz Counsel Godric C. Shoesmith z biura Greenberg Traurig w Londynie są odpowiedzialni za doradztwo w obszarze prawa amerykańskiego.

W ostatnim prestiżowym międzynarodowym rankingu IFLR 1000, Kancelaria Greenberg Traurig jest liderem w Polsce w odniesieniu do transakcji przeprowadzanych na rynkach kapitałowych, fuzji przejęć oraz w obszarze bankowości i finansów.

Pfleiderer Grajewo jest jednym z największych i najbardziej nowoczesnych producentów płyt meblowych, blatów kuchennych i sztucznych oklein w Polsce, spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 roku.

Czytany 1433 razy