Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

środa, 13 styczeń 2010 00:00

Norton Rose doradza przy największym projekcie z energetyki wiatrowej

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Międzynarodowa kancelaria prawnicza Norton Rose LLP doradzała The Crown Estate, agencji nieruchomości korony brytyjskiej, w odniesieniu do przełomowej inwestycji obejmującej realizację morskich farm wiatrowych na brytyjskich wodach terytorialnych w ramach tak zwanej 3 rundy koncesyjnej. Inwestycja ta o planowanej mocy 25.000 MW i wartości ponad 100 mld GBP ma zostać zrealizowana do 2020 r. na dziewięciu obszarach morskich wokół Wysp Brytyjskich.

Norton Rose doradzała The Crown Estate od samego początku projektu, tzn. marca 2008 r. Otwarty przetarg na koncesje na zagospodarowanie dziewięciu obszarów został ogłoszony latem 2008 roku i spotkał się z dużym zainteresowaniem firm z różnych części świata. Po przeanalizowaniu złożonych ofert i przeprowadzeniu negocjacji z wybranymi oferentami, The Crown Estate podpisała stosowne umowy handlowe z inwestorami odpowiedzialnymi za budowę farm wiatrowych na poszczególnych dziewięciu obszarach.

Specjalnym zespołem Norton Rose kierowali wspólnie Nicholas Pincott i John Wood - partnerzy z działu energetyki londyńskiego biura kancelarii, oraz Raj Mangat - partner z działu nieruchomości, których wspierali partnerzy i prawnicy kancelarii specjalizujący się w takich zagadnieniach jak budownictwo i inwestycje, finansowanie i zabezpieczenia, planowanie i ochrona środowiska, ochrona konkurencji i zamówienia publiczne, rozstrzyganie sporów, prawo własności intelektualnej oraz kwestie regulacyjne i podatkowe.

Po zawarciu umów handlowych John Wood wypowiedział się na temat znaczenia tej inwestycji dla brytyjskiego sektora energetycznego:

„Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej przełomowej i jedynej w swoim rodzaju transakcji, która pozwoli Wielkiej Brytanii stać się liderem w zakresie morskiej energetyki odnawialnej. Rozmiar tej inwestycji będzie ogromny i uczyni energetykę wiatrową jednym z głównych elementów dywersyfikacji brytyjskich źródeł pozyskiwania energii. Łączna moc elektrowni zrealizowanych w ramach rundy 3 będzie równa przykładowo mocy 21 elektrowni jądrowych Sizewell B."

Nicholas Pincott w następujący sposób skomentował wpływ przełomowej transakcji na rozwój rynku energii odnawialnej:

„Projekty zrealizowane w ramach rundy 3 nie tylko uczynią Wielką Brytanię liderem w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej, ale również staną się ogromnym czynnikiem stymulującym wszystkie etapy łańcucha dostaw inwestycji związanych z morskimi farmami wiatrowymi. Dotyczyć to będzie nie tylko turbin wiatrowych, ale również prac fundamentowych i elementów stalowych, okablowania oraz specjalistycznych jednostek pływających. Zjawisko to pozwoli wykorzystać doświadczenie oraz wiedzę brytyjskich specjalistów w dziedzinie budowy obiektów morskich, co przełoży się na nowe inwestycje i miejsca pracy we wszystkich powiązanych sektorach.”

Oficjalny komunikat został podany do wiadomości publicznej 11 stycznia 2010 r. przez premiera Wielkiej Brytanii oraz The Crown Estate .
Czytany 2096 razy