Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

poniedziałek, 22 luty 2010 00:00

Pięć nagród dla doradców podatkowych Baker & McKenzie

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pięć nagród zdobyli doradcy podatkowi Baker & McKenzie w IV rankingu firm i doradców podatkowych Dziennika Gazety Prawnej. Kancelaria została uznana za najskuteczniejszą oraz drugą, co do najlepszych firm doradztwa podatkowego w 2009 r w grupie firm średniej wielkości. Najlepszym doradcą podatkowym w kategoriach VAT oraz rozprawy przed sądami został Jerzy Martini, zaś Piotr Wysocki zajął drugie miejsce w kategorii fuzje i przejęcia.
W rankingu wyłonione zostały najlepsze i najskuteczniejsze firmy oraz najlepsi doradcy podatkowi 2009 roku. Nagrody zostały przyznane w czterech kategoriach - firmy wielkiej czwórki, firmy duże (10 i więcej doradców), firmy średniej wielkości (od trzech do dziewięciu doradców) oraz firmy małe (dwóch lub mniej doradców), a głównymi kryteriami wyboru były m.in. liczba doradców podatkowych, przychody, liczba klientów i liczba wygranych spraw sądowych. Baker & McKenzie została uznana za najskuteczniejszą średnią firmę doradztwa podatkowego w 2009 roku oraz drugą, co do najlepszych firm w tej samej kategorii. Tym samym, w znaczący sposób zdystansowała konkurencję w grupie działów podatkowych kancelarii prawnych.

„Wysokie miejsca w rankingach potwierdzają jakość naszej pracy i są odzwierciedleniem naszej pozycji na polskim rynku. Jednocześnie bardzo motywują do dalszego rozwoju i poprawy wyników. Dziękuję całemu zespołowi, który na te pozycje zapracował”, powiedział Sławomir Boruc, wspólnik i szef praktyki prawa podatkowego w Baker & McKenzie.
Jerzy Martini został uznany za najlepszego doradcę podatkowego specjalizującego się w podatku od towarów i usług oraz za najskuteczniejszego reprezentanta klientów w rozprawach przed sądami. O wygranej w tej drugiej kategorii zadecydował fakt, iż na 27 spraw sądowych, w których reprezentował Klientów, wygrał aż 26. Martini jest również autorem największego podatkowego sukcesu z 2009 r, czyli precedensowego rozstrzygnięcia Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego w Krakowie w sprawie spółki Magoora dot. możliwości odliczania VAT od samochodów wykorzystywanych do działalności gospodarczej oraz od paliwa do tych samochodów.
Piotr Wysocki zajął drugie miejsce w kategorii fuzje i przejęcia. W 2009 r. doradzał przy wielu spektakularnych transakcjach na rynkach kapitałowych oraz M&A. Odpowiadał za opracowanie międzynarodowej struktury dla inwestycji funduszu private equity w fundusz inwestycyjny zamknięty w Polsce oraz doradztwo podatkowe przy pionierskiej transakcji sekurytyzacyjnej (w tym reprezentował podatnika – wraz z Przemysławem Skorupą - przed WSA we Wrocławiu w precedensowej sprawie dotyczącej kwalifikacji usługi sekurytyzacji na gruncie podatku VAT). Ponadto, doradzał m.in. przy restrukturyzacji wiodącej grupy z sektora FMCG o wartości ponad 1 mld USD oraz przy dwóch emisjach euroobligacji o wartości kilkuset milionów euro każda.
„ Otrzymane wyróżnienie jest dla mnie szczególnie ważne, zwłaszcza w obliczu stale rosnących wymagań Klientów i profesjonalizacji usług doradczych – mówi Piotr Wysocki, partner kancelarii Baker & mcKenzie.
Ranking firm i doradców podatkowych publikowany jest przez Dziennik Gazetę Prawną. W tym roku odbyła się jego czwarta edycja.
 
Czytany 2262 razy