Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

piątek, 19 marzec 2010 00:00

Schoenherr opublikował roadmap’10

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W tegorocznym roadmap’10 środkowoeuropejska firma prawnicza Schoenherr zamieściła przegląd nadchodzących zmian prawnych na terenie Europy Środkowej i Wschodniej w głównych obszarach doradztwa kancelarii. Schoenherr publikuje swoje roczne raporty od czterech lat.

Na sukces w biznesie składa się wiele czynników, m.in. przedsiębiorczość, odwaga, kompetencje oraz umiejętność oceny sytuacji. Prowadzenie biznesu wymaga również znajomości uwarunkowań prawnych – w ich obecnym i przyszłym kształcie – oraz twórczych pomysłów mających decydujące znaczenie dla skutecznego poruszania się w ich obrębie.

Tematem tegorocznego roadmap jest „eksploracja”. Roadmap’10 jest bowiem w pewnym sensie wyprawą badawczą. Autorzy publikacji zgłębiają wybrane obszary prawa i prezentują zarówno możliwe niebezpieczeństwa jak i praktyczne wskazówki ich uniknięcia.
„Kreatywne rozwiązywanie zagadnień prawnych często wymaga niekonwencjonalnego sposobu myślenia. Oznacza to więc wejście na nowe obszary i znalezienie właściwych rozwiązań – mówi Przemysław Pietrzak, partner z warszawskiego biura kancelarii Schoenherr. Biorąc pod uwagę zmienne wydarzenia ubiegłego roku oraz polepszającą się - ale nadal niepewną - sytuację gospodarczą, postawa badacza w doradztwie prawnym jest obecnie potrzebna bardziej niż kiedykolwiek.”

Autorem ilustracji do roadmap’10 jest Mario Dalpra (ur. w 1960 r. w Feldkirch, Austria), który równie często co w Wiedniu, przebywa w Indiach. Być może to dlatego jego prace cechuje świeżość ujęcia, wyrazistość i odkrywczość.

Międzynarodowa kancelaria prawnicza Schoenherr jest obecna w Warszawie od stycznia 2009, kiedy to przejęła działające od ponad 10 lat warszawskie biuro firmy Gleiss Lutz. Prawnicy kancelarii są ekspertami szczególnie w następujących dziedzinach: prawo spółek i prawo handlowe, prawo nieruchomości, prawo energetyczne, fuzje i przejęcia, IP/IT, prawo zamówień publicznych i prawo ochrony konkurencji. Prawie dwudziestoosobowy zespół doradza klientom rodzimym i zagranicznym w związku z inwestycjami krajowymi i transgranicznymi.
Czytany 2076 razy